Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

 

Özellikle ameliyat olmak istemeyen, göz kapağında deri sarkmaları başlamış olan, iğne ve dikişten korkan hasta grubu için ideal bir yöntemdir.  Ayrıca, ksantelezma (göz kapaklarının üstünde yağ birikintileri), verrü (siğil), et beni vs kitlelerin göz çevresi ve kenarlarındaki kırışıklıkların, alt-üst göz kapağı sarkmalarının ve akne izlerinin acısız ve operasyonsuz giderilmesini sağlar. 

Avantajları;

Anestezi gerekmez
Kesi yapılmaz
Lazer teknolojisi kullanılır
Sarkan deri sebebiyle oluşan görüş açısı kaybı düzelir
Baş ağrısına neden olan sarkık üst gözkapağı forma sokulur
Taze ve genç bir görüntü sağlanır
 Çabuk iyileşme olur
 Komplikasyon riski minimaldir

ÖNCESİ:

SONRASI:

Göz çevresi çok hassas dokuya sahiptir ve güneş ışığına da en etkili şekilde maruz kalır. Bunlara yaş almaya bağlı gelişen sorunlar eklenince, göz çevresinde, göz kapaklarında, alın ve gözaltlarında kişiyi rahatsız edici problemler yaşanmaya başlar.

Üst göz kapağının ve göz altlarının ameliyatsız estetiğinde, öncelikle kozmetik açıdan hastayı rahatsız eden sarkmış üst gözkapağına lazer teknolojisi ile müdahale edilir, hastanın görme sorununa da yol açabilen deri uzaklaştırılır. Bu sayede yorgun ve asık suratlı ifadenin yerini daha genç ve taze bir görüntü alır.

İşlemden yarım saat önce lokal anestezi kremi sürülerek uyuşma sağlanır ve acı seviyesi en aza indirilir. İşlem, bölgenin büyüklüğüne göre 10 ila 20 dakika arasında sonuçlanmaktadır.  İşlemin kalıcı etkisi kişinin sigara alkol tüketimi, beslenme alışkanlığı, güneşte kalma süresi, kullandığı ilaçlar ve yeterli su tüketimine bağlı etkenlere göre 2 ila 5 yıl arasında değişir.